Novice

Mazda BT-50 za konjeniški klub Ganymed

Avtohiša Selmar d.o.o, Zavarovalnica Maribor d.d., in Hypo leasing d.o.o. so podpisali sponzorsko pogodbo in predali v uporabo terensko vozilo Mazdo BT-50, Konjeniškemu klubu Ganymed iz Žalca in enemu najvidnejših slovenskih jaha?ev v preskakovanju ovir Primožu Riflju iz Mozirja.

Primož Rifelj se s konjeništvom profesionalno ukvarja že vrsto let, v zadnjih letih pa se poleg nastopov na ve?jih turnirjih v Sloveniji udeležuje predvsem turnirjev za Grand Prix v tujini.
Med njegove najvidnejše uspehe lahko štejemo osvojitev državnega prvenstva leta 2004, najboljšo slovensko uvrstitev na Mediteranskih igrah v Španiji leta 2005, 4. mesto na finalu svetovnega pokala centralno evropske lige v Varšavi leta 2005, razglašen je bil za jaha?a leta 2005, osvojil je tudi 5. mesto na prvem mednarodnem turnirju CSI v Ribnici, aprila letošnjega leta pa je osvojil Grand Prix na CSI turnirju v Jesolu v Italiji. Beleži tudi številne druge odmevne uvrstitve tako doma kot tudi v tujini.

Konjeniški klub Ganymed Žalec je bil ustanovljen leta 2002. V klub je poleg ustanovitelja Primoža Riflja prestopilo nekaj najuspešnejših slovenskih jaha?ev, med katerimi velja omeniti Andreja Ku?arja, Gašperja Kolarja, Kajo Žonta in Boruta Knapi?a, ki so se prepoznali v ambiciozni viziji kluba, ki teži predvsem k razvoju vrhunskih jaha?ev in s tem posledi?no nastopih na najodmevnejših športnih dogodkih v tujini, kot so nastopi na turnirjih svetovnega pokala.

Pod vodstvom trenerja Primoža Riflja letos prvi? nastopa tudi mladinska ekipa, ki jo sestavljajo Nastja Udov?, Lana Tanko, Jerca Štular in Robertina Šolaja. Kljub mladosti nastopajo že v vseh kategorijah in tudi na najvišjih ovirah.
Ena najuspešnejših je 14-letna celjanka Nastja Udov?, ki je minuli teden kot edina slovenska mlajša mladinka, nastopila v konkurenci ?lanov na višini ovir 140 cm. Pred 14 dnevi je debitirala na prvem mednarodnem mladinskem turnirju v Avstriji, kjer je osvojila 16. mesto, opravila pa je že tudi kvalifikacije za mladinsko evropsko prvenstvo.

Kljub razmeroma kratkemu ?asu delovanja klub že beleži vrhunske rezultate. Leta 2005 je ?lanska ekipa v sestavi Gašper Kolar, Andrej Ku?ar in Primož Rifelj osvojila naslov državnih prvakov v ?lanski konkurenci, enak rezultat so naslednje leto ponovili, tokrat v malce spremenjeni zasedbi, ko je v zmagovalni ekipi namesto Andreja Ku?arja nastopila Kaja Žonta. Po to?kovanju Slovenske konjeniške zveze Konjeniški klub Ganymed Žalec tudi v tem trenutku prepri?ljivo vodi na slovenski konjeniški sceni.

Kot v vsakem vrhunskem športu tudi pri preskakovanju ovir ne gre brez podpore pokroviteljev. Tokrat bodo s podpisom enoletne pogodbe o sodelovanju, del zaslug za rezultate Konjeniškega kluba Ganymed prevzeli tudi Avtohiša Selmar d.o.o., Zavarovalnica Maribor d. d. in Hypo leasing d.o.o.