Novice

Jaka Seles in Luka Slokar postala evropska prvaka v avtoakustiki

Evropsko prvenstvo v avtoakustiki je letošnje leto potekalo v Bernu. Na zmagovalne stopni?ke so sodniki postavili velik del slovenskih predstavnikov, kar je dokaz, da Slovenija sodi v sam vrh evropske konkurence.

V posameznih kategorijah je bilo razvrš?enih sedem slovenskih vozil. Na veliko veselje je Slovenija dobila dva evropska prvaka. Jaka Seles je s beetlom osvojil prvo mesto v kategoriji Expert Unlimited, Luka Slokar z Golfom V, pa v kategoriji Amater 600. Ve?ini, ki spremlja avtomobilske prireditve v Sloveniji sta zmagovalna avtomobila dobro poznana, saj sta predstavljena na vseh ve?jih tekmovanjih. Na naših straneh smo beetla galaxy predstavili še na za?etku zmagovalne poti, v ?asu razvoja pa je avto dobival nove detajle in tudi podobo. Seles je prejel tudi nagrado za najboljšo izvedeno instalacijo.

Dobro so se odrezali tudi ostali slovenski predstavniki. V skupnem seštevku se je Slovenija uvrstila na 5. mesto, od skupno 18 udeleženih držav.

?estitke evropskim prvakom in vsem ostalim udeležencem.