Novice

Nina v Monzi obdržala tretje mesto

Nesre?ne kvalifikacije
Sobotne kvalifikacije je zaznamovalo son?no in toplo vreme. Ker se je Nina odli?no odrezala na petkovem prostem treningu, so bila pri?akovanja pred kvalifikacijami razumljivo visoka. Na prvi kvalifikacijski dirki pa se ni vse izšlo po na?rtih, saj je morala Nina zaradi dirka?a pred seboj, ki se je na progi zavrtel, prekiniti hitri krog. V petih krogih je tako dosegla 9. ?as (1:55,498), njena povpre?na hitrost pa je bila 180.564 km/h. V drugo je Nina v 30 minutnih kvalifikacijah na stezo zapeljala v 17. minuti in dosegla 5. ?as kvalifikacij. Druga kvalifikacijska tekma je bila nasploh veliko po?asnejša. Nina je odpeljala 6 krogov, najhitreje z 1:55, 651.

Slab za?etek, dober konec

Prvo dirko je Jeran?i?eva za?ela z 9. mesta. Pred njo pa so štartali vsi njeni najbližji zasledovalci in konkurenti za 3. mesto v skupni razvrstitvi, Campari, Reichegger in Ferroni. Že v prvem krogu je uspela prehiteti Turrrinija in pridobila mesto. V drugem krogu je ugnala še Moltenija, prišla na 7. mesto in to mesto obdržala do 9. kroga, ko je opravila obvezni postanek v boksu. V bokse je zapeljala skupaj z Reicheggerjem (konkurent za 3 mesto), ki se je uspešneje vrnil na stezo, a je že v prvem krogu po postanku izgubil dvoboj z Nino. Postanek so pri Hit Racing Teamu opravili med prvimi in izkazalo se je, da je bila odlo?itev pravilna, saj je Nina po oddihu v boksu pridobivala mesta. Ko se je že približala ?etrtouvrš?enemu, Gaiu, ji je v avto priletel kamen, ki je strgal jermen, zaradi ?esar je odpovedal servo na volanu. Preostale 4 minute in 2 kroga pred koncem dirke je nadaljevala s po?asno vožnjo, pripeljala v cilj kot 14. in osvojila še kako pomembno to?ko. Brez smole z jermenom bi se Jeran?i?eva kaj lahko spet uvrstila na stopni?ke že na prvi dirki, saj je Gai zaradi napake kon?al v pesku, tretjeuvršenega Camparija pa so zaradi nešportne vožnje diskvalificirali.

?Dirkališ?e v Monzi nikoli ni veljalo za enega mojih najljubših, a danes je bila prva dirka res odli?na. Imela sem dober ritem. Zares odli?en je bil tudi postanek in ?asi, ki sem jih dosegala po njem. Zaradi tehni?ne okvare so se mi izmuznile nove stopni?ke. Seveda sem zaradi tega razo?arana, pa vendar se na drugo dirko podajam optimisti?no, saj bom štartala s 5. mesta,? je po prvi dirki povedala Nina.

Najhitrejši krog Jeran?i?eve je bil 11., s ?asom 1:56,889. Dosegla je tudi najvišjo hitrost med vsemi tekmovalci (280.4 km/h) in sicer na koncu ciljne ravnine.

Drugo dirko je za?ela s 5. mesta in se že v prvem krogu prehitela drugouvrš?enega v skupnem seštevku Muccelija in se povzpela na 4. mesto, ki ga je zadržala vse do 8. kroga, natan?neje 17. minute. Takrat je opravila obvezni minutni postanek, takrat ga je opravil tudi vodilniGiorgio Massaza.

?Ponovno smo se odlo?ili za zgodnji postanek in obrestovalo se nam je, saj sem takoj po postanku pridobila mesto. Kot tretja sem se pripeljala tudi skozi cilj. Veselje je bilo neizmerno, toda vseeno sem bila še vedno malce razo?arana zaradi ponesre?ene prve dirke,? razlaga Nina.

Najhitrejši krog na drugi dirki je bil 5., ki ga je Nina odpeljala s ?asom 1:57,172, najvišja dosežena hitrost 276,2km/h.

?Zelo mi je žal, da mi je na prvi dirki odpovedal servo na volanu, saj bi tako danes kar dvakrat stala na zmagovalnem odru. Veliko sre?o sem imela, da se je to zgodilo v ovinku, kjer je izletna cona dovolj široka, da ni prišlo do ve?je škode ali celo nesre?e. Vedela sem, da ?e mi bo uspelo pripeljati do konca še nekaj krogov, da bom vseeno dobila kakšno to?ko. Z izredno naporno in nevarno vožnjo zadnjih nekaj krogov sem si priborila to?ko, kar pa ni bilo dovolj, da bi obdržala tretje mesto v skupni razvrstitvi. Imela sem zelo dober ritem in zato sem se optimisti?no podala na drugo dirko, ki sem jo za?ela s petega mesta. Bilo je zelo zelo vro?e moram priznati in dirka je bila še toliko bolj naporna, a sem dala vse od sebe in si privozila vsaj ene stopni?ke to nedeljo. Zadovoljstvo je torej le polovi?no, kljub vsemu pa sem vesela, da sem uspela obdržati 3. mesto v skupni razvrstitvi.?

Trenutna razvrstitev tekmovanja Ferrari Challenege za pokal Shell:

1. mesto (134 to?k) Mucelli
2. mesto (133 to?k) Massazza
3. mesto (87 to?k) Nina Jeran?i?

Ferrari karavano kon?al v Novi Gorici
Ta vikend je bila pozornost mnogih ob?udovalcev in pristašev te prestižne znamke avtomobilov usmerjena tudi v Slovenijo. Predaja štafete ob 60-letnici Ferrarija, ki se je pri nas za?ela pred edinim prodajnim salonom Ferrarija pri nas (AC-Maranello) in se ustavila še na Bledu in Kranjski Gori. Po v?erajšnji slovesnosti, ki so jo pripravili v Novi Gorici in na kateri je zbrane voznike Ferrarijeve karavane in goste igralniško?zabaviš?nega centra Perla iz Monze pozdravila tudi Nina Jeran?i?, je Ferrarijeva štafeta danes zapustila Slovenijo.