Novice

Samo: Zanimiva uli?na dirka

Samo ?ede se je čl odpotovati v Makedonijo na zadnjo krožno-hitrostno dirko letošnje sezone FIA-CEZ. Uča dirka v mestu Skopje je postregla z veliko prehitevanji. Z čim razpletom je Samo v mednarodni konkurenci razreda A-2000 slavil zmago.

Že v ?etrtek so morali ?lani ekipe odpotovati na dolgo pot, da so se lahko čsno pripravili na dirko. Dobra dva kilometra dolga proga je bila speljana po ozkih ulicah mesta. Spektakel je bil zagotovljen, kar je dokazal tudi ogromen obisk dirke. Po grobih ocenah naj bi si dirko ogledalo kar 15 tiso? ljudi! Na dirki pa je bilo č videti vse od starih zastav yugo ter vse do najnovejših hond
civicov type R.

Na uradnem treningu je Samo v svojem razredu dosegel najboljši štartni položaj in tako brez taktiziranja že na štartu pobegnil vsem zasledovalcem. Na dirki je dosegel najboljši ?as 1:18,574, ki je bil hkrati tudi drugi najboljši ?as dosežen ?ez celoten konec tedna. Samov komentar na dirko je le: ?Noro!? Ljudje so stali tik ob progi, zato si č napak niso smeli privoš?iti, vse skupaj pa je čnil še slab asfalt poln lukenj. Samovega BMW-ja 320i so morali dvigniti za 4 cm, da ni kje nasedel! Z
veliko adrenalina nabito dirko pa se sedaj zares čje letošnja sezona dirkanja.

Potrebno bo le še čkati na č rezultate srednje-evropske cone in Samo se bo najverjetneje v skupnem čovanju razreda A-2000 povzpel na čo drugo mesto!