Novice

Izjemen uspeh Hit Racing Teama v Mugellu

Mugello, 28. 10. 2007 ? Nina Jeran?i? in Hit Racing Team sta letošnjo sezono tekmovanja Ferrari Challenge za pokal Shell zaklju?ila na izjemnem 2. mestu v skupnem seštevku. Nina je sredi Toskane dosegla tudi svojo najboljšo uvrstitev na tem italijanskem prvenstvu. Prvi? je namre? stopila na najvišjo stopni?ko.

Tretje mesto le za uvod

Nina je v kvalifikacijah za prvo dirko imela nekaj težav, saj je zapeljala s steze, nekoliko poškodovala dirkalnik in zato štartala šele s 14. mesta. ?eprav je imela pred ?etrtouvrš?enim v skupnem seštevku, Vannijem Camparijem, kar 40 to?k prednosti, bi se ponesre?ena dirka lahko Ljubljan?anki poznala v kon?ni razvrstitvi prvenstva. Tretje mesto na dirki pa si je privozila tako reko? v zadnjem ovinku, ko se je uspešno izognila tr?enju dveh dirkalnikov pred sabo.

?Po kvalifikacijah sem bila seveda zelo nezadovoljna, saj sem na stezi storila napako. Ko sem v enem od ovinkov prepozno zavrla, me je odneslo s steze. Pred za?etkom dirke sem imela kar malo treme, da si mi kaj podobnega ne bi pripetilo tudi kasneje. Nisem želela, da bi prav na finalni dirki zapravila tako dobro sezono, v katero smo z ekipo veliko vložili. Malce nam je nagajalo vreme, saj je bila pred za?etkom dirke steza še mokra, vendar se je pri?enjala sušiti. Zato je bila dilema z izbiro gum velika. Takoj po krogu za ogrevanje smo se odlo?ili, da vendarle dirko za?nemo z gumami za suho stezo in tveganje se nam je še enkrat izšlo. Kot že tolikokrat letos smo pravilno izbrali taktiko in tretje mesto je bil odli?en izkupi?ek na prvi pogled izgubljene dirke,? je po dirki povedala Nina Jeran?i?.

Sanjski zaklju?ek sezone

?eprav je vremenska napoved kazala na dež, je vendarle v soboto v Mugellu sijalo sonce. Druga dirka je bila na sporedu že ob 11. uri in 20 minut, štartni položaj pa ponovno ni bil spodbuden. Deveto štartno mesto je Nina že v prvem krogu izboljšala za štiri mesta. Kasneje pa se je prebila vse do drugega mesta. V 28. minuti je zaradi nesre?e vodilnega v skupnem seštevku, Giorgia Massazze, na stezo zapeljal varnostni avto. Ko se je umaknil, se je ve?ina dirka?ev odlo?ila za obvezni postanek v boksih, Jeran?i?eva pa je ostala na stezi. S hitrimi krogi si je nabrala dovolj prednosti, da se je po postanku v boksih na stezo vrnila kot prva. Vodilno mesto je uspela zadržati vse do konca dirke. Najvišja hitrost Jeran?i?eve na stezi v Mugellu je bila 266 kilometrov na uro.

?Pred drugo dirko je bil pritisk velik, saj sem se kar naenkrat borila za 2. in ne ve? za 3. mesto v skupnem seštevku, štartala pa sem šele z 9. mesta. Ko sem prevzela vodstvo je bilo do konca dirke še 14 minut in takrat sem se spraševala, ali mi bo uspelo ostati na prvem mestu. Oba tekmeca, tako tisti za 3. mesto v skupnem seštevku, Vanni Campari, kot tisti za 2. mesto, Sandro Mucelli, sta bila dale? za menoj, a vendarle sem bila zaskrbljena. Tekmece sem držala na varni razdalji in kon?no me je sre?a spremljala vse do zadnjega ovinka. Pred finalno dirko sem upala na 3. mesto v skupnem seštevku, potem pa sem odli?no odpeljala obe dirki. S to?kami za 3. in 1. mestom sem si zagotovila 2. mesto v skupnem seštevku tekmovanja. Še vedno nisem povsem dojela, da se je vse res zgodilo. Ne bi se mogla lepše zahvaliti vsem, ki so mi pomagali in me vsa štiri leta podpirali. To je bila svojevrstna nagrada tudi zanje in v Mugellu smo zmago tudi primerno proslavili. Brez odli?ne ekipe in podpore mojih pokroviteljev, uspeh ne bi bil takšen. Veselim se že prihodnjih sezon, ko bom zagotovo ciljala še višje. Ko smo pred štirimi leti za?eli zgodbo Hit Racing Teama, nih?e ni verjel, da nam bo uspelo. Mislim, da smo te dni prepri?ali še zadnje nejeverne Tomaže,? je dodala Nina.

Tudi na svetovnem finalu med najboljšimi

Na dirki vseh prvenstev tekmovanja Ferrari Challenge, ki je potekalo v nedeljo, je Nina svojo odli?no sezono še potrdila. Med 52 tekmovalci je osvojila 12. mesto. Zgovoren je tudi podatek, da Nina v letošnji sezoni ni niti enkrat odstopila. Zbrala pa je kar šest tretjih mest in jim dodala še prvo zmago.

Tudi šef moštva Ferrari v formuli ena pozdravil uspeh Hit Racing Teama

Po kon?anem dirkaškem dnevu se je v boksih tekmovanja Ferrari Challenge ustavil tudi Jean Todt. Pred zbrano množico novinarjev, ki je bila v garaži Hit Racing Teama zagotovo najštevil?nejša, je Nini ob prvi zmagi ?estital tudi šef moštva v formuli ena, Jean Todt.

Ferrari z Michaelom Schumacherjem, Kimijem Raikkonenom in Felipejem Masso zaklju?il ferrarijevo praznovanje

Dogodek v Mugellu je zaznamoval tudi zaklju?ek praznovanja 60. letnice Ferrarija, ki je z razli?nimi prireditvami v ?ast te najprestižnejše znamke športnih avtomobilov potekalo celo leto. Sedemkratni prvak v formuli ena, Michael Schumacher, je na stezo v Mugellu zapeljal z modelom FXX in kasneje še predstavil povsem nov model, pri oblikovanju katerega je tudi sam sodeloval. Aktualni svetovni prvak Kimi Raikkonen pa je skupaj z moštvenim kolegom Felipejem Masso najprej stopil pred novinarje in se nato v zmagovalnem dirkalniku nekajkrat zapeljal po progi. Zbrane sta pozdravila še predsednik Ferrarija, Luca di Montezemolo in šef Scuderie Ferrari Marlboro, Jean Todt.