Novice

PSA Peugeot Citroën je prodala več kot 3 milijone vozil z motorjem HDi

Trimilijonto vozilo, opremljeno s filtrom sajastih delcev (FAP), je avtomobil 207 1.6 HDi, ki je bil izdelan v tovarni PSA Peugeot Citroën v mestu Poissy (Francija). Tehnologija filtra sajastih delcev skupine PSA Peugeot Citroën, ki že skoraj deset let prehiteva prihodnje standarde Euro V (1), je vzpostavila nov standard za evropske dizelske motorje.

Tehnologija filtra sajastih delcev z aditivom, ki jo je patentirala skupina PSA Peugeot Citroën, je z avtomobilom Peugeot 607 zagledala luč sveta maja 2000. Nato se je postopno širila v vse razrede izbora vozil obeh znamk: Peugeot in Citroën.
Z naklonjenostjo široki uporabi pri vozilih obeh znamk je skupina prispevala k vsesplošni uporabi tehnologije filtra sajastih delcev, ki se bori s poglavitno napako dizelskih motorjev: s sajastimi delci.

Trenutno je s tehnologijo filtra sajastih delcev opremljenih 22 družin vozil skupine PSA, kar predstavlja enega izmed najširših izborov vozil evropskih proizvajalcev. Tako na primer izvedenke s filtrom sajastih delcev obstajajo za modele 1007, 207, 308, 407, 607, 807 in 4007 pri Peugeotu, pri Citroënu pa za C2, C3, C4, C4 Picasso, C5, C6, C8 in C-Crosser. Izvedenke s filtrom sajastih delcev so na voljo tudi za gospodarska vozila obeh znamk.

Tehnologija z aditivom, ki je bila v teh letih še izboljšana, dokazuje svojo učinkovitost na področju izločevanja sajastih delcev ne glede na njihovo velikost. Sedanja tehnologija s filtrom Octosquare in aditivom druge generacije voznikom omogoča uporabo brez vzdrževanja.

Tehnologija neposrednega vbrizgavanja po skupnem vodu Common rail omogoča ponudbo motorjev, ki so edinstveni na področju zmanjšanja emisije CO2 in torej tudi obvladovanja učinka tople grede. Motorji HDi, ki jih dopolnjuje filter sajastih delcev, so se uveljavili tudi kot najbolj krepostni toplotni motorji na področju zmanjšanja emisije škodljivih izpušnih plinov in sajastih delcev.

Skupina je izkoristila svoje znanje in nadaljevala z izboljševanjem sistema filtra sajastih delcev in razvijanjem sinergij delovanja z ukrepi za zmanjšanje dušikovih oksidov, ki je najpomembnejši cilj prihodnje smernice Euro VI, ki bo vstopila v veljavo leta 2014. Skupina je sprejela nov pomemben izziv za svoje motorje HDi: ponovno zmanjšanje emisije CO2 želi povezati z zmanjšanjem stroškov, ki so povezani s temi napravami


Galerija: